15.12.2008 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ředitel Lesů ČR bude náměstkem ministra

Generální ředitel státního podniku Lesy České republiky Jiří Novák končí ve funkci a od 1. ledna 2009 bude náměstkem ministra zemědělství Petra Gandaloviče (ODS). Na ministerstvu bude mít na starosti lesní hospodářství. Řízením Lesů ČR ministr do vypsání výběrového řízení pověřil současného správního ředitele Lesů ČR Svatopluka Sýkoru. Pro Agroweb to uvedl mluvčí ministerstva Petr Vorlíček.

Novák uvedl, ministrovu nabídku na post náměstka dlouho zvažoval a nakonec ji přijal. "Nabídky si vážím o to více, že jsem prvním prvním generálním ředitelem Lesů ČR, který tuto nabídku dostal. Beru ji jako ocenění své dosavadní práce," řekl Novák.
Vyjádřil přesvědčení, že se mu v letošním, pro lesnictví obtíženém, roce podařilo překonat řadu problémů a posunout Lesy ČR dál. Jako příklady jmenoval řešení tendrů na lesnické práce, větrných kalamit a situace na trhu postiženém pádem cen dřeva.
Na ministerstvu Novák nahradí odcházejícího náměstka Karla Trůbla, který bude odvolán na základě předchozí dohody s Gandalovičem k poslednímu prosinci, uvedl Vorlíček.
Novák se šéfem Lesů ČR, kterým patří polovina lesů v zemi, stal loni v prosinci. Byl pátým ředitelem podniku od roku 2003, kdy tehdejší ministr zemědělství Jaroslav Palas (ČSSD) odvolal dlouholetého šéfa Lesů ČR Jiřího Olivu.
Po Olivovy se šéfem Lesů ČR stal Kamil Vyslyšel, který vypsal kontroverzní tendry na lesnické práce. Tendry vyvolaly mezi lesnickými firmami velkou nevoli. S tendry, z nichž některé označily za chybné i Evropská komise a český antimonopolní úřad, se pak potýkali i Vyslyšelovi nástupci Vladimír Blahuta, František Koníček a Jiří Holický. Diskusím o tendrech se nevyhnul ani Novák.
Ministerstvo podle serveru iHNed.cz už údajně nového ředitele Lesů ČR shání. Mezi tipy se objevil například jeden z bývalých hejtmanů. Nejžhavějším kandidátem je podle informací z privátní lesnické sféry blíže nejmenovaný manažer firmy, jenž zatím neměl s lesnictvím nic společného, uvedl server.
Podnik hospodaří s majetkem za více než 70 miliard korun. Loni vykázal čistý zisk 284 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down