15.10.2007 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ředitel Lesů ČR rezignoval

Generální ředitel státního podniku Lesy ČR Jiří Holický dnes rezignoval na funkci. Ministr zemědělství Petr Gandalovič jeho žádosti vyhověl a odvolal ho. Do jmenování nového generálního ředitele bude státní podnik dočasně řídit jeho výrobně technický ředitel Vladimír Dolejský. Pro Agroweb to uvedla ředitelka odboru komunikace ministerstva zemědělství Ilona Chalupská.

Oficiálně Holický funkci opustil z osobních důvodů. Server týdeníku Euro ale napsal, že hlavním důvodem byly neshody s ministerstvem zemědělství o manažerském řízení podniku. Lesy ČR, kterým patří polovina lesů v zemi a hodnota jejich majetku se pohybuje kolem 70 miliard korun, se v posledních letech potýkají s problémy řádně vypsat tendry na lesnické práce v hodnotě miliard korun. MZe také vypíše výběrové řízení na nového generálního ředitele. Holický byl za poslední čtyři roky čtvrtým generálním ředitelem podniku.
Holický byl od letošního února pověřen řízením Lesů ČR po rezignaci svého předchůdce Františka Koníčka. Řádně podnik řídil od dubna. "Jeho management měl za úkol zejména urychlit likvidaci následků orkánu Kyrill, zpracovat dlouhodobou obchodní strategii Lesů ČR a stabilizovat a vyrovnat vztahy v celém lesnickém sektoru," uvedlo ministerstvo k působení Holického. Při výběru nového generálního ředitele hodlá ministerstvo spolupracovat s personální agenturou ISG Personalmanagement. Nový ředitel podniku Lesy ČR by měl být znám do konce tohoto roku, uvedla Chalupská. Vypsání výběrového řízení na šéfa LČR ministerstvo oznámilo i po rezignaci Koníčka, nakonec ale ministr jmenoval Holického bez výběrového řízení.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down