Ředitel NP Šumava Hubený se soustředí na nový plán péče

Na post ředitele Národního parku Šumava dnes nastoupil Pavel Hubený. Dosavadního šéfa Chráněné krajinné oblasti Šumava do funkce uvedl náměstek ministra Vladimír Dolejský. S novým ředitelem při té příležitosti probíral jeho první kroky v manažerské funkci. Nový ředitel se hned od počátku soustředí na uplatňování nového plánu péče o NP Šumava a lepší komunikaci se všemi zájmovými skupinami na Šumavě. Informovalo o tom tiskové oddělení ministerstva životního prostředí.

Donedávna šéf CHKO Šumava Pavel Hubený stojí ode dneška v čele Národního parku Šumava.

Mezi své prvořadé priority zařadil nový ředitel důraz na ochranu přírody v národním parku, rozvoj šetrného turismu, ale také na co nejužší komunikaci správy parku se všemi zájmovými skupinami, tedy se starosty obcí a zástupci krajů, obyvateli i návštěvníky NP, vědeckou obcí či nevládními organizacemi. Chce se také detailně a co nejrychleji seznámit s připravovanými projekty a investicemi.

„V první řadě prověřím mediálně známé kauzy i některé další, o kterých se domnívám, že by v nich mohla být pochybení. Prioritou je, aby správa parku dodržovala zákony a aby byly státní prostředky efektivně využívány na smysluplné projekty z hlediska ochrany přírody, ale i dalšího otevírání parku pro šetrný turismus. Velkou důležitost přikládám i komunikaci tady na Šumavě. Musí fungovat stejně dobře jako ve všech našich ostatních národních parcích. V tom máme velkou shodu s panem ministrem,“ prozrazuje Pavel Hubený.

Pavel Hubený byl řízením parku pověřen ministrem Brabcem do doby, než bude vybrán nový ředitel ve výběrovém řízení. Hubený v čele správy NP Šumava vystřídal Jiřího Mánka, se kterým se minulý týden ministr Brabec dohodl, že ve funkci k 30. 4. skončí.

Ministr Brabec kvůli změnám ve vedení NP Šumava požádal o schůzku prezidenta Miloše Zemana, který se o situaci na Šumavě dlouhodobě zajímá.

„S panem prezidentem jsme se shodli, že společným dlouhodobým cílem je maximální skloubení ochrany přírody vyplývající ze statutu národního parku se zájmy obyvatel šumavských obcí i milionů návštěvníků parku. Zároveň jsem prezidenta ujistil, že personální změna ve vedení parku nepřinese žádný chaos nebo zvýšení nezaměstnanosti. Prezident řekl, že respektuje moji kompetenci vybrat si manažery resortních organizací, a také jsme se dohodli, že budeme konzultovat připravované legislativní kroky. Mým nejbližším cílem je nyní především vysvětlit všem, kteří budou mít zájem o diskusi, že jejich obavy o další osud Šumavy jsou zbytečné. Přeji si situaci na Šumavě stabilizovat a věřím, že se nám to společně podaří,“ vysvětluje ministr Brabec. Zároveň dodává, že se sám do šumavského národního parku brzy znovu vypraví.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down