23.04.2012 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Regionální výrobky budou na webu

Turisté přijíždějící na jižní Moravu si brzy budou moci najít speciality vyráběné v místě jejich pobytu na internetových stránkách. Projekt Centrály cestovního ruchu na jižní Moravě sdruží na jednom webu na 50 výrobců potravin, zajímavostí a tradičních předmětů. Stránky s názvem Produkty Moravy mají začít fungovat v následujících dvou týdnech, informovala projektová manažerka Monika Hlávková.

"V současné době máme zhruba 50 výrobců z celé jižní Moravy. Turista si na stránkách zadá místo svého pobytu a vyjede mu seznam výrobců v okolí," popsala systém Hlávková. Stránky budou obsahovat fotky z místa a výroby, některé jsou podle Hlávkové velmi vydařené a budou k návštěvě místa lákat. "Zajímavé jsou například vyškrabávané kraslice paní Malé z Vacenovic, ty jsou opravdu krásné. Turisté tu ale najdou i například ovčí sýry, prodej kaprů nebo ruční papírnu ve Staré Škole," přiblížila Hlávková.
Zařízení stránek na podporu regionálních výrobců a turismu stálo Centrálu cestovního ruchu jižní Moravy zhruba 100.000 korun. V současné podobě stránek, jak je tvůrci plánují spustit, si zájemci budou moci pouze hledat informace. Do budoucna Hlávková ale nevyloučila možnost nákupu produktů přímo na internetových stránkách. Také působnost by se prý postupně mohla rozšířit do dalších moravských krajů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down