19.06.2007 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Regionálním výrobkům se rozdělovaly značky Perla Zlínska

Celkem 31 produktů potravinářských společností ze Zlínského kraje obdrželo minulý týden známku Perla Zlínska. Projekt, který letos podruhé realizuje krajská agrární komora a hejtmanství, má pomoci regionálním výrobcům s propagací jejich výrobků.

Letos hodnotila odborná komise 109 produktů od 25 firem, ve srovnání s loňským prvním ročníkem jde o mírný pokles. "Proti loňskému roku, kdy jsme ocenili 30 výrobků, jsme letos museli počet udělených známek o jednu zvýšit. Dva výrobky totiž měly stejné bodové hodnocení," řekla Jana Brázdilová z Agrární komory Zlínského kraje.
Odborníci posuzovali u výrobků několik vlastností. Například vzhled a barvu, chuť a vůni výrobku či nápad. Jednou z oceněných firem je i Mlékárna Valašské Meziříčí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down