13.10.2008 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rekordní podzimní Flora Olomouc

Od čtvrtka do nedělních podvečerních hodin zavítalo na letošní podzimní výstavu Flora Olomouc rekordních 27 tisíc návštěvníků. Současně s expozicí, na níž přestavili úrodu pěstitelé ovoce a zeleniny z řad profesionálů i zahrádkářů, se v areálu výstaviště uskutečnily festival gastronomie a nápojů Olima a podzimní zahradnické trhy.

Mluvčí výstaviště Zuzana Studená řekla, že letošní počet návštěvníků největší tuzemské výstavy svého druhu v Česku překonal podle předběžných odhadů dosavadní rekord z loňského roku asi o 2000 lidí. "Nový rekord se nám podařil přes nepřízeň počasí o víkendu, o to víc nás těší," uvedla mluvčí.
Největším tahákem výstavy byla podle ní tradičně ústřední expozice v hlavním pavilonu A, která nesla název Čtyři roční období. Návštěvníci si v hlavním pavilonu mohli prohlédnout úrodu nejlepších domácích pěstitelů ovoce a zeleniny či exponáty soutěže Svazu květinářů a floristů v aranžování květin na téma Dušičková vazba.
Na Floře si přišli na své nejen zahrádkáři, ale také milovníci dobrého jídla a pití. V rámci festivalu gastronomie a nápojů Olima mohli ochutnat například výrobky označené národní značkou kvality Klasa, jídla a saláty ze zelí a speciality slovenské, valašské a hanácké kuchyně. Vůbec poprvé festival doplňovaly Dny moravských vín.
Naopak tradiční součástí Olimy bylo klání o nejlepší ovocný destilát s názvem Flora košt. Na letošní pátý ročník soutěže dorazilo celkem 242 vzorků ovocných pálenek, což je nejvíce v dosavadní historii klání. Titul absolutního šampiona Flora koštu získal Jaroslav Kutílek ze Žlebských Chvalovic na Chrudimsku. U porotců zabodoval s padesátiprocentní pálenkou z hrušek muškatelek.
Podzimní Flory, zahradnických trhů a festivalu gastronomie a nápojů Olima se zúčastnilo na 500 vystavovatelů a prodejců z Česka, Slovenska a Polska. Akce uzavřely letošní zahradnickou sezonu výstaviště. Novou zahájí příští rok v dubnu květinová výstava Flora.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down