09.03.2009 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rekordní účast v soutěži mladých vín

O titul šampiona mladých vín Vinum Juvenale 2008 se letos utká rekordních 952 vzorků od 145 vinařských firem. Soutěž je tak letos největší vinařskou akcí v České republice. Počtem přihlášených vín totiž předstihla i loni největší Valtické vinné trhy. Uvedl to ředitel mezinárodní soutěže Miroslav Karbula. Výsledky vyhlásí odborná porota ve středu 11. března v brněnském Interhotelu Voroněž.

Kromě domácích vinařů letos přihlásili své vzorky také pěstitelé ze Slovenska, Rakouska a Španělska. Nejvíce zastoupenými odrůdami jsou pak tradičně Sauvignon, Chardonnay a mezi červenými Modrý Portugal. Nově byly vytvořeny samostatné kategorie pro odrůdy Děvín nebo Meronet. Loňským šampionem mladých vín se stalo Chardonnay pozdní sběr od firmy Metroflora z Milotic na Hodonínsku. Do stejné obce putovala také cena za nejlepší červené víno pro Svatomartinské výběr z hroznů, které vyrobil vinař Tomáš Krist. Cenu za nejlepší kolekci vín si z Brna odvezla společnost Víno Mikulov. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down