09.10.2000 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řešením pro malé výrobce je společný zásobovací systém

Řešení svízelné situace malých výrobců vidí Otakar Svoboda, předseda Společenstva mlynářů a pekařů českých a moravskoslezských, v zásobovacím systému, který jeho společenstvo připravuje. „Chceme potřebné suroviny nakupovat ve velkém, abychom mohli využít množstevních slev. Zároveň se také chtějí opírat o smlouvy se zemědělci i mlýny. Chceme zapojit širokou pekařskou veřejnost, hlavně majitele malých provozů. Je to jedna z možností, jak bychom mohli být konkurenceschopnější.
Ohromným problémem jsou podle Dvořáka vratky zboží. Supermarkety přitom požadují, aby dodavatel odebral zpět všechno zboží, které se v daný den neprodá. Toto zboží nelze, jak Dvořák upozornil, použít na výrobu strouhanky. Jedinou možností odbytu jsou zologické zahrady apod. Ale ty jsou dnes již těmito výrobky zahlceny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down