Řidič na Ústecku převážel maso bez chladicího zařízení

Řidič na Ústecku převážel 370 kilogramů drůbežího masa a dalších potravin bez funkčního chladicího zařízení. Veterinární inspektoři všechny potraviny znehodnotili obarvením a nařídili je odstranit. Přepravce může dostat pokutu do padesáti milionů korun.  Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Vozidlo zastavili celníci společně s inspektory Státní veterinární správy na silnici I/13 poblíž Chlumce na Ústecku. Dodávka, která nebyla vybavena funkčním chlazením, převážela mražené drůbeží maso různých druhů (343 kilogramů), mražený sýr (28 kilogramů) a mražené krevety (tři kilogramy). U všech potravin byla podle mluvčího naměřena značně vyšší teplota než deklarovaná skladovací. Narušen tak byl mrazicí řetězec a potraviny nebylo možné považovat za bezpečné. Veterinární inspektoři potraviny obarvili a nařídili jejich neškodné odstranění v asanačním podniku. Ve správním řízení může přepravce dostat pokutu podle zákona o potravinách až do výše 50 milionů korun. Stejný provozovatel letos už jednou prohřešek tohoto typu na území Ústeckého kraje spáchal. V březnu tohoto roku inspektoři z Ústeckého kraje nařídili odstranění 290 kilogramů mražených potravin živočišného původu s porušeným chladicím řetězcem. Také tehdy byly převáženy mražené potraviny v autě bez funkčního chladicího zařízení. Provozovatel za tento prohřešek dostal pokutu 25 000 korun," uvedl Vorlíček.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down