Řidič převážel maso v nevyhovující teplotě

Na Litoměřicku převážel řidič zhruba čtvrt tuny masa v nevyhovující teplotě. Při kontrole měl vypnuté chlazení nákladního prostoru. Pracovníci krajské veterinární správy společně s celníky uvnitř naměřili plus 13 stupňů Celsia. Maso je na dodržení teplot při skladování velmi citlivé, a to zvláště v době letních veder. K zákazníkovi tak nedoputovalo. Veterinární inspektoři zadržené potraviny znehodnotili barvou a věc budou řešit úředníci ve správním řízení. Hrozí pokuta až deset milionů korun. Sdělil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Kromě nevyhovující teploty chyběly také obchodní doklady

Vozidlo zastavili kontroloři u čerpací stanice poblíž Siřejovic na dálnici D8 na Litoměřicku. Řidič převážel 233 kilogramů chlazeného drůbežího masa s droby a 33 kilogramů krůtích párků. Vnitřní teplota převážených potravin se pohybovala mezi šesti až dvanácti stupni Celsia nad nulou. "Deklarovaná teplota u kuřecího masa přitom činila od nuly do plus čtyř stupňů a u krůtích párků pak pět stupňů Celsia. Řidič navíc neměl k přepravovaným živočišným produktům žádné obchodní doklady, což je také v rozporu se zákonem," uvedl Vorlíček. Při nedodržení požadovaných teplot se velmi rychle mění podoba potravin a mohou se množit škodlivé látky, které ohrožují zdraví konzumentů. Veterinární inspektoři zadržené potraviny znehodnotili a kontrolované osobě nařídili zajistit jejich likvidaci v asanačním podniku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down