Robustní flexibilní samosběrací vozy

Firma Pöttinger stále doplňuje svůj sortiment samosběracích vozů tak, aby dokázala co nejlépe vyhovět požadavkům zákazníků. Torro Combiline svojí robustní konstrukcí umožňují univerzální využití jak při sběru píce z řádku, tak i při dopravě objemových materiálů.

Pro spolehlivý chod i při dlouhodobém využití slouží vkládací ústrojí Powermatic Plus. Jeho základem je rotor s průměrem 800 mm, složený z osmi řad spirálovitě uspořádaných hvězdic. Díky své stabilitě rotor zaručuje spolehlivou dopravu každého materiálu z prostoru sběrače přes řezací ústrojí až do ložného prostoru vozu. Pro snadné nakládání je podlahový dopravník v přední části snížený o 150 mm. Tím se docílí plynulého předávání píce od plnicího rotoru do ložné plochy a zvýšení objemu vozu. Při sklizni senáží se automaticky ovládá posuv dopravníku na základě informací od dvou snímačů naplnění ložného prostoru vozu. Vkládací rotor je poháněný pomocí vysoce dimenzovaných ozubených kol v robustní uzavřené převodovce. U návěsů Torro Combiline je zvýšený jistící moment pohonu (2300 Nm). To umožňuje agregovat vozy s traktory s vyšším výkonem motoru, což představuje možnost snížení spotřeby PHM při současném zvýšení produktivity práce i přepravních rychlostí.

Nosník nožů Easy Move lze centrálně hydraulicky odjistit bez nutnosti použití nářadí. A to buď stlačením spínače na panelu centrálního ovládání, nebo na boku návěsu, takže není nutné chodit od vozu do kabiny a zpět. Pístnice nosník zároveň vyklopí až do spodní polohy a řidiči již jen stačí jej stranově vykývnout. Zde pak má obsluha vestoje přístupné všechny nože, které může snadno vyměnit. Návěsy Torro Combiline je možné na přání vybavit noži Twinblade s oboustranným ostřím. Při otupení ostří postačí každý nůž jenom otočit, vložit zpátky a je možné pokračovat v práci. V nosníku je celkem 45 nožů, což představuje teoretickou délku řezanky 34 mm. Volitelně lze Torro také vybavit bruskou nožů Autocut. Automatická bruska je komfortním řešením, které umožňuje broušení nožů přímo na vozu. Tím se výrazně snižují náklady na údržbu a zároveň je neustále zaručena optimální kvalita řezu při nižší potřebě výkonu traktoru i spotřebě nafty.

Automatická bruska AUTOCUT umožňuje broušení nožů během sklizně přímo na vozu. V závislosti na namáhání nožů se jednoduše předvolí cyklus ostření na ovládacím terminálu. Tím se výrazně snižují náklady na údržbu a zároveň je neustále zaručena optimální kvalita řezu při nižší potřebě výkonu traktoru a tím i spotřebě nafty. S trvale ostrými noži lze snížit spotřebu paliva až o 15 procent

Stoupající objemy nákladů a vyšší přepravní rychlosti i vzdálenosti požadují robustnější podvozky, které zároveň nepoškozují porost a povrch půdy. Naši náležitou odpověď představuje široká volitelná výbava – oj do horního nebo spodního závěsu v provedení až 4 t, pneumatiky různých rozměrů a profilů a stabilní dvou i třínápravové podvozky. Combiline jsou pro eliminaci znečištění komunikací při dopravě vybavené zkosenými blatníky. Na blatnících nezůstane ležet žádná sklizená hmota od řezačky. Dvourychlostní hydromotor pohonu dopravníku pro rychlé vyprázdnění ložného prostoru je v základní výbavě.

Technické parametry stroje Torro Combiline

Zesílený podvozek, v přední části snížený ložný prostor s krytem pro uzavření nástavby a centrální odblokování stropních lanek umožňuje snadné přestavení vozu pro využití Torro Combiline při dopravě.*

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down