24.05.2004 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rodinná farma Pollau z Pavlova se stala nejlepším ekologickým zemědělcem

Ekologická farma Pollau rodiny Abrlovy z Pavlova obdržela za loňský rok ocenění pro nejlepšího ekologického zemědělce. Cenu v podobě putovního poháru Bartákův hrnec s tisícovkou desetikorun čerstvé ražby převezmou majitelé farmy v sobotu 29. května. Informovala o tom Markéta Doubravská ze Svazu ekologických zemědělců Pro-Bio, celostátního sdružení se sídlem v Šumperku.

Farma Pollau, která hospodaří již třináct let v Chráněné krajinné oblasti Pálava, produkuje biovíno a zabývá se ekologickým pěstováním bylin. Na trh dodává šestnáct druhů biokoření a přívlastková vína, typická pro pálavskou oblast.
Oceněná farma Pollau hospodaří v blízkosti nádrží Nové Mlýny, kde byliny a koření pěstuje na pěti hektarech. Na trh dodává také pět druhů bylinných koupelí. Abrlovi byli oceněni zlatou medailí za Pálavu – výběr z hroznů 2000 také v rakouském Poysdorfu na výstavě.
Zahájení celodenního setkání na farmě Pollau bude v 10 hodin a po exkurzi a besedě s farmářem začne o tři hodiny později v sále Vinařského domu Zatloukal ochutnávka biovín z pěti států. Vstupné ve výši dvě stě korun zahrnuje katalog a skleničku. Výsledky hodnocení spotřebitelů budou vyhlášeny na Bioakademii v Lednici na Moravě na přelomu června a července, upřesnila Doubravská.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down