Rodiny zasažené tornádem si na obnovu zahrady rozdělí přes 13 milionů Kč

Domácnosti na jihu Moravy zasažené loňským tornádem si na obnovu zahrady z grantové výzvy Nadace Partnerství a Člověka v tísni rozdělí 13,3 milionu korun. Ve druhém kole výzvy na obnovu zničených zahrad a sadů jich uspělo 427 ze 429. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí nadace David Kopecký. Lidé mohli žádat od 5000 do 50 000 korun na projekt. Spolu se 73 loňskými žadateli z prvního kola jde o 500 podpořených projektů s celkovou částkou bezmála 16 milionů korun.

"Druhé kolo výzvy se podařilo otevřít na téměř tři měsíce a žadatelé a žadatelky měli dostatek času svou žádost – buď sami či s pomocí našich zaměstnanců a zahradních architektů – kvalitně připravit. To se odrazilo v šestinásobku podaných žádostí oproti prvnímu kolu a v jejich vysoké úspěšnosti. V rámci celé grantové výzvy tak podpoříme půl tisíce zájemců, kteří vrátí na jižní Moravu tisíce nových stromů, keřů a květinových záhonů," uvedl Roman Klecker z Člověka v tísni.
O podpoře rozhodovala opět odborná komise, úspěšných bylo 99,5 procenta žádostí. "Nadace Partnerství spolu s Člověkem v tísni se zaměřuje na včasnou obnovu soukromých zahrad po červnové kalamitě. Díky podpoře dárců z veřejné sbírky a firmy Dedoles jsme mohli zaslat Člověku v tísni 700 000 korun. Tyto prostředky přinesou stín, plody a vodu na Podluží. Těšíme se na všechny nově psané příběhy, které se k obnoveným sadům, vinohradům nebo ořešákům na dvorech pojí," uvedla Jana Drochytková z Nadace Partnerství.
Tornádo zasáhlo Břeclavsko a Hodonínsko loni poslední červnový čtvrtek. Bouře přinesla nezvykle velké kroupy a tornádo mělo rychlost kolem 300 kilometrů v hodině. Zemřelo šest lidí. Zničených bylo kolem 1200 domů, z nichž asi 200 muselo být strženo.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down