Rohlík.cz expandoval do zahraničí, prodává potraviny v Maďarsku

Společnost Rohlík.cz expandovala do zahraničí, začala nabízet potraviny obyvatelům Budapešti a jejího okolí prostřednictvím e-shopu Kifli.hu. Oznámili to zástupci společnosti. Firma slibuje rozvoz nákupů do tří hodin od objednání, minimální objednávka bude za 5000 maďarských forintů (zhruba 385 korun). Firma, ve které má většinový podíl podnikatel Tomáš Čupr, doposud působila pouze na českém území.

"Maďarsko bude první test naší služby ve dvojnásobně větším městě než v Praze, v budoucnu chceme expandovat do dalších zemí. Do pěti let bych chtěl už fungovat v Německu. To je pro mě klíčový cíl," uvedl Čupr.
Pro maďarský e-shop pracuje v první fázi zhruba 50 lidí, v budoucnu by jich mělo být více. "V Budapešti zatím probíhá kampaň v menším měřítku, počátkem února ji plánujeme významně zintenzivnit," dodal. Firma plánuje na trhu zabodovat sortimentem a rychlostí doručení. Zatím tam rozváží potraviny řetězce Tesco, Spar a lokální řetězec Auchan, doručují do druhého dne od objednání. "My jsme schopni nákupy přivézt do 120 minut od objednání s patnáctiminutovou přesností, což v Evropě dokážeme pouze my. Věříme, že tím se nám podaří porazit konkurenční společnosti," uvedl Čupr. Stejně jako v ČR chce nabízet zboží od lokálních dodavatelů, v sortimentu bude mít na 8000 položek.
Rohlík.cz je největším internetovým obchodem s potravinami v Česku, jeho obrat loni stoupl o 52 procent na téměř 2,5 miliardy korun. Zakladatelem a většinovým majitelem je Tomáš Čupr.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down