Rolnický a lesnický fond spustí v dubnu příjem žádostí na úvěry v lesnictví

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) spustí od úterý 4. dubna další kolo příjmu žádostí do programu na podporu investic v lesnictví. Zájemci budou moci žádat o úvěr od sta tisíc do deseti milionů korun. Fond stanovil limit 150 žádostí. PGRLF o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Budou moci žádat o úvěr od sta tisíc do deseti milionů korun. Fond stanovil limit 150 žádostí.

Program Investiční úvěry Lesnictví má podle fondu sloužit hlavně na nákup strojů, lesního vybavení a pro lesní školky. Peníze nelze použít na nákup nemovitého majetku. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula uvedl, že program umožňuje snižovat výrobní náklady firem a zvyšovat jejich konkurenceschopnost.

Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) již dříve uvedlo, že loňský rok byl pro majitele nestátních lesů náročný. Musí se stále vypořádávat s obnovou lesů po kůrovcové kalamity. Cena prací se v loňské zalesňovací sezóně podle sdružení meziročně zvedla zhruba o 20 procent.

Žádosti lze podávat výhradně pomocí elektronického formuláře na webu PGRLF.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 24MB (4.8% of 500MB)