Rolnický fond spouští žádosti o úvěry na investice pro malé a střední firmy

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PRGLF) spouští 18. října nové kolo programu investičních úvěrů na zvýšení výkonnosti a udržitelnosti zemědělských podniků. Malé a střední firmy mohou žádat o úvěr od 100 000 do deseti milionů korun. Žádosti lze podávat výhradně prostřednictvím internetového formuláře, fond přijme maximálně 250 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí PRGLF Barbora Šenfeldová.

Předseda představenstva fondu Josef Kučera uvedl, že příjem žádostí se spouští letos podruhé. "Reagujeme tak na potřeby českých zemědělců s cílem pomoci jim s podporou při pořízení investičního majetku," doplnil. Investice, na kterou zemědělci mohou čerpat úvěry, musí sloužit ke zlepšení výkonu podniku, zejména snížením výrobních nákladů nebo zlepšením a dalším rozvojem produkce. Úvěr nelze použít na nákup nemovitostí nebo hospodářských zvířat. O úvěr mohou žádat podniky, které v uplynulých 12 měsících s PRGLF neuzavřely smlouvu ve stejném programu. Fond letos na podporu splácení jistin úvěrů rozdělil ve dvou kolech žádostí 900 milionů korun mezi zemědělské a potravinářské firmy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down