Rolnický fond stanovil podmínky spolufinancování pojištění pro zemědělce

Státní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) stanovil pravidla spolufinancování pojištění pro zemědělce proti nepředvídatelným škodám na letošní rok. Podpora bude do 65 procent nákladů na pojištění speciálních plodin a do 50 procent nákladů na pojištění ostatních plodin a hospodářských zvířat. O podporu je možné žádat od 1. ledna do konce srpna, uvedl fond v tiskové zprávě.

Program Finanční podpora pojištění je určený všem zemědělcům, kteří si sjednali a uhradili pojistné nejméně za 1000 korun na příslušný rok. Pojištění plodin se musí vztahovat na přírodní pohromy, škůdce nebo nepříznivé klimatické jevy. Pojištění hospodářských zvířat se musí vztahovat na ztráty způsobené chorobami zvířat, přírodními pohromami nebo nepříznivými klimatickými jevy. Podporu nelze čerpat na pojištění lesních porostů a lesních školek.

Maximální výše podpory je u speciálních plodin stanovena na 35 až 65 procent prokázaných uhrazených nákladů na pojištění. U ostatních plodin je rozmezí deset až 50 procent. U pojištění hospodářských zvířat je maximální podpora v rozmezí 25 až 50 procent.

Podle předsedy představenstva PGRLF Josefa Kučery patří program Finanční podpora pojištění mezi nejvyhledávanější formy podpory, které fond poskytuje. Loni žádost podalo přes 8200 zemědělců.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down