20.10.2008 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozesílají rozhodnutí

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) začal minulý týden rozesílat rozhodnutí o poskytnutí dotace žadatelům hospodařícím v méně příznivých oblastech (LFA). Vydání rozhodnutí přímo předchází samotným výplatám. Informoval o tom tiskový mluvčí SZIF Vladimír Voráček.

 Tomu, aby měl peníze na svém účtě co možná nejdříve, může každý žadatel pomoci také sám. Po doručení rozhodnutí totiž běží automaticky 15ti denní lhůta na odvolání. Tím, že se farmář vzdá práva na odvolání, tato lhůta okamžitě končí a rozhodnutí nabývá právní moci. V tento moment SZIF obratem odesílá peníze, vysvětlil Voráček.
Připomněl, že v rámci jednotné žádosti, přijímané letos v květnu, bylo podáno celkem 10 745 žádostí o příspěvek na hospodaření v LFA. SZIF tedy může farmářům vyplatit až 2,7 miliardy korun, což je zhruba stejně jako loňský rok.Výše vyrovnávacího příspěvku je přepočítávána na hektar travního porostu dle typu LFA. Dotace je hrazena z 20 procent z národních a 80 procent z evropských zdrojů.Podpora LFA spadá do Programu rozvoje venkova, Osy II, Opatření II.1. zaměřená na udržitelné využívání zemědělské půdy, Podopatření II.1.1. Platby za přírodní znevýhodnění poskytované v horských oblastech a platby poskytované v jiných znevýhodněných oblastech.
Dplnil, že formulář pro vzdání se odvolání je k dispozici na úvodní stránce www.szif.cz v sekci „Důležité“. Vyplněný a podepsaný formulář (nemusí být úředně ověřen) je pak nutno zaslat na místně příslušný Regionální odbor SZIF.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down