Rozhodnutí o odebrání značky kvality Klasa

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) na základě protokolu o nevyhovujícím výsledku kontroly Státní veterinární správy rozhodl o odebrání značky Klasa u výrobku Šunka na kosti společnosti Michal Kratochvíl (Smíchovské uzeniny). Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková s tím, že důvodem odebrání značky výrobku je porušení pravidel pro udělování národní značky Klasa.

Kontrola ze strany Státní veterinární správy zjistila obsah škrobu, který nebyl výrobcem deklarován a navíc se jeho použití do tohoto typu výrobku dle požadavků vyhlášky č. 326/2001 Sb. nepřipouští. Výrobce tak porušil ustanovení platné v Pravidlech pro udělování národní značky Klasa a z tohoto důvodu SZIF jako administrátor značky Klasa odebírá uvedenému produktu značku ke dni 10. srpna 2016. Výrobce byl vyzván k neprodlenému odstranění loga značky Klasa z obalu uvedeného výrobku.

Předmětem kontroly byla také Šunka Mandolína, která je rovněž oceněna značkou Klasa. V případě tohoto výrobku kontrola dopadla dobře, všechny zjištěné hodnoty odpovídají deklaraci výrobcem.

„Spotřebitele tímto informujeme, že se mohou při jakékoli pochybnosti v souvislosti s oceněnými výrobky obrátit na naši infolinku info@eklasa.cz. Každý podnět obratem řešíme a předáváme dozorovým orgánům k prošetření. Naším cílem je zajišťovat, aby v portfoliu oceněných výrobků značkou Klasa byly nabízeny jen skutečně maximálně kvalitní výrobky,“ uvedla Nováková.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *