02.04.2019 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozinky z Íránu obsahovaly nepovolený minerální olej

Stokilogramové balení rozinek původem z Íránu s obsahem nepovoleného minerálního oleje objevila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Informovala o tom v tiskové zprávě.
"Potravina obsahovala minerální olej, který není potravinářskou látkou a nesmí být v potravinářském výrobku obsažen. Množství použitého nepovoleného oleje činilo 86,1 mg na kilogram," uvedl Radoslav Pospíchal ze SZPI.

Šarži rozinek s datem minimální trvanlivosti do 30. října 2019 a číslem šarže L:OB010001019 a zemí původu Írán do České republiky dovezla společnost Orient Bohemia z Olomouce, prodávala ji firma Oříšek z Brna. "Pokud mají spotřebitelé uvedenou šarži doma, rozhodně ji nedoporučujeme ke konzumaci," dodal Pospíchal. SZPI zahájí s dovozcem správní řízení o uložení pokuty.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down