20.04.2006 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozlitá voda z řek a dlouhá zima sníží výnosy ozimů

Nejen dlouhá zima se ve Zlínském kraji podepsala na ozimých plodinách, kde poškodila téměř 2485 hektarů osetých ploch. Další škody na 2400 hektarech půdy způsobila také voda rozlitá z řek, z toho na 2100 ha byly zasety ozimy. Farmáři odhadují, že nepříznivý průběh počasí, který se dotkl zhruba 4500 hektarů, se projeví nedostatkem ozimé pšenice a řepky. Výnosy nedohoní ani jařiny, které budou letos později zaseté, což se projeví na úrodě, uvedli zástupci Agrární komory Zlínského kraje.

Největší škody způsobila povodeň na Kroměřížsku a v okrese Uherské Hradiště, na Zlínsku a zvláště Vsetínsku pak byly škody podstatně menší. U zatopených ploch se zemědělci chtějí obrátit s žádosti o pomoc na stát, problémy s plodinami poškozenými zimou musejí vyřešit sami.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down