Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se opět výrazně zhoršily

Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji jsou opět výrazně zhoršené. Imisní limit pro polétavý prach je překročen i více než čtyřnásobně. Například v Českém Těšíně na Karvinsku bylo dnes ráno naměřeno 229 mikrogramů na metr krychlový, přičemž povolený limit je 50 mikrogramů na metr krychlový.

Mezní hranice byla dnes ráno překonána na všech stanicích v regionu. Nejméně v Opavě, ale i tam hodnota dosáhla 142 mikrogramů na metr krychlový, tedy téměř trojnásobku povoleného limitu. Podle aktuálních hodinových koncentrací navíc meteorologové situaci v regionu dále hodnotili jako špatnou nebo velmi špatnou.

Meteorologové předpokládají, že během dne budou hodnoty průměrných 24hodinových koncentrací prašného aerosolu nadále v Moravskoslezském kraji překračovat hodnotu imisního limitu, a to trojnásobně až čtyřnásobně.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down