Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se zlepšily

Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se proti předchozím dnům výrazně zlepšily. Imisní limit pro polétavý prach, který je 50 mikrogramů na metr krychlový, je přesto ještě na některých stanicích v regionu překročen. V platnosti stále zůstává smogová situace vyhlášená pro Ostravsko, Karvinsko a část Frýdecko-Místecka. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Průměrné denní koncentrace polétavého prachu se dnes v kraji pohybovaly od 44 do 96 mikrogramů na metr krychlový s nejvyšší hodnotou v Havířově na Karvinsku. Krátkodobé koncentrace všech ostatních měřených škodlivin jsou podlimitní.

Během dnešního dne nepředpokládají meteorologové vzhledem ke stávající meteorologické situaci významnější změnu celkové imisní situace. Hodnoty průměrných 24hodinových koncentrací prašného aerosolu se budou i nadále s velkou pravděpodobností pohybovat v Moravskoslezském kraji místy i nad hodnotou stanoveného imisního limitu.

V Moravskoslezském kraji je dlouhodobě nejhorší ovzduší v zemi. Rozptylové podmínky se tam obvykle zhoršují právě na podzim a v zimě po zahájení topné sezony. Kvalitu ovzduší kromě topení v domácnostech ovlivňuje i doprava a škodliviny z průmyslových podniků či sousedního Polska.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *