19.02.2008 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rudolf Jelínek investuje v Chile

Firma Rudolf Jelínek z Vizovic na Zlínsku, která je největším českým výrobcem destilátů z ovoce, koupila v Chile závod na výrobu ovocných destilátů. Jak řekl novinářům generální ředitel společnosti Pavel Dvořáček, investice činí milion eur, tedy asi 25,2 milionu korun.

V nově založené společnosti R. Jelínek-L.A.-S.A. sídlící v chilském městě Quillón drží vizovická společnost osmdesátiprocentní podíl a zbývajících 20 procent kontroluje chilská společnost Inversiones Itata.
"Získali jsme tak významného výrobce ovocných destilátů, zejména z hrušek a vinných hroznů. To nám umožní podstatně rozšířit nabídku zejména u hruškovice Williams," uvedl Dvořáček, podle kterého jde o první přímou českou investici v Chile.
Společnost R. Jelínek-L.A.-S.A. má základní kapitál 1,25 milionu eur (asi 31,7 milionu korun) a zaměstnává 15 pracovníků. Chilská firma, jejíž slavnostní otevření je plánováno na duben, se podle Dvořáčka specializuje na výrobu ovocných destilátů určených k dalšímu zpracování, nikoli na finální spotřebu. Její produkce nachází uplatnění u dalších výrobců alkoholických nápojů, kteří dodaný destilát dále zpracovávají.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down