30.03.2007 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko má údaje k obnovení dovozu masa z Polska

Rusko včera odvolalo, že od 1. května zakáže dovoz masa z Evropské unie. Evropská komise dnes vyzvala Rusko, aby zrušilo zákaz dovozu polského masa. Odvolává se na to, že Moskvě poskytla potřebné údaje k ukončení sporu. Evropská unie se snaží o zrušení embarga na Polsko kvůli odblokování začátku rozhovorů EU s Ruskem o nové smlouvě o strategickém partnerství.

Již dříve Rusko požádalo, aby mu všechny členské země EU předložily důkazy o bezpečnosti svých masných a rostlinných potravinářských produktů. Zemím, které by tento požadavek nesplnily do konce tohoto měsíce, hrozil zákaz vývozu potravin do Ruska. Evropská komise však informovala, že Moskva dostala komplexní odpověď ve čtvrtek.
Mluvčí ruského federálního veterinárního úřadu (Rosellchoznadzor) Alexej Alexejenko potvrdil, že obdrželi informace o Polsku. Protože tyto dokumenty nejsou v ruštině, musí je nejdříve přeložit a pak zhodnotit. Budou se ale podle něj snažit hledat řešení rychle.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down