04.10.2007 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko zakázalo polskou rybí moučku

Při kontrole polské rybí moučky dovážené do Ruska bylo zjištěno, že obsahuje i přídavek masokostní moučky, která je v Evropské unii zakázána. Rusko na to zareagovalo zákazem dovozu rybí moučky z Polska. Informoval o tom šéf Ruské veterinární a fytosanitární správy Rosselchoznadzor Sergej Dankvert. Zákaz bude platit tak dlouho, dokud ruští odborníci nedokončí revizi polského systému pro bezpečnost potravin.

Rybí moučka se používá jako doplněk do krmiv. Vyrábí se z celých ryb nebo z odpadu vzniklého po zpracování ryb do potravin. Je bohatá na bílkoviny a aminokyseliny. Rybí moučku lze na rozdíl od masokostní moučky zkrmovat, ale ne přežvýkavcům. Zkrmování masokostní moučky Evropská komise zakázala kvůli výskytu nemoci šílených krav (BSE), kterou šířil dobytek krmený masokostní moučkou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down