28.07.2004 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ruští inspektoři kontrolují české vývozce masa a mléka na ruský trh

Ruští inspektoři zahájily v České republice kontroly u výrobců živočišných potravin, kteří vyvážejí do Ruska, nebo mají na vývoz smlouvu. Kontroly se zatím týkají třinácti podniků na červené a bílé maso a jedenácti podniků vyrábějících mléko a mléčné výrobky, sdělilo ministerstvo zemědělství. Od září totiž budou moci dodávat na ruský trh živočišné produkty jen ty závody, které mají přístup na společný evropský trh a navíc je schválí ruská veterinární služba.

Ruští odborníci věnují velkou pozornost nemoci šílených krav a její prevenci. Inspekce v jednotlivých podnicích začaly 28. července a skončí 6. srpna. Seznámili se také s organizací státního veterinárního dozoru, se systémem veterinárních kontrol a nákazovou situací.
Česká republika jako člen Evropské unie musí respektovat režim vztahů, který platí mezi Ruskem a unií. Rusko zavedlo prvního června zákaz dovozu masa ze zemí Evropské unie, který po několika dnech zrušil. Koncem června pak skončilo v Moskvě jednání mezi oběma stranami o tom, za jakých podmínek se budou moci vyvážet produkty živočišného původu na ruský trh.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down