Rybaření a myslivost mají výjimku z opatření

Rybaření a myslivost představují výjimku z opatření, které přijala vláda České republiky, a jsou povoleny. Rybáři mohou lovit po celou povolenou denní dobu lovu. Povolen je také společný i individuální lov za účelem plnění plánu lovu a předcházení škodám zvěří (např. společný lov spárkaté zvěře). Informuje o tom na svých webových stránkách Ministerstvo zeměděleství.

Myslivci a rybáři však musí dodržovat stanovená pravidla, která úřad úvádí.
Rybaření
Výkon rybářského práva představuje výjimku z opatření, které přijala vláda České republiky, a je tedy povolen. Rybáři mohou lovit po celou povolenou denní dobu lovu. Rybaření je vyňato i ze zákazu nočního volného pohybu osob, výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21:00 a 4:59. Zároveň není omezen výkon funkce rybářské stráže. Povoleny jsou i činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit (např. zarybňování). Při výlovech rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest, jsou však povinny udržovat minimální rozestupy.
Myslivost
Výkon práva myslivosti představuje výjimku z opatření, které přijala vláda České republiky, a je tedy povolen.
Povolen je společný i individuální lov za účelem plnění plánu lovu a předcházení škodám zvěří (např. společný lov spárkaté zvěře). V případě společného lovu se musí dodržovat rozestupy a mít nasazené roušky. Přijatá opatření neumožňují konání společenských akcí před a po lovu. Zároveň není omezen výkon funkce myslivecké stráže.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down