Rybáři začali ze sádek v Chropyni rozvážet kapry pro vánoční trh

Rybářství Hulín začalo dnes ze svých sádek v Chropyni na Kroměřížsku rozvážet kapry a další ryby určené pro vánoční trh. První nákladní vůz opustil sádky ráno, největší nápor bude v pondělí a v úterý, řekl správce sádek Otakar Pavlíček. Ryby jsou k dostání především ve stáncích u supermarketů, podnik je prodává i přímo na sádkách.

Podobně jako v předchozích letech, také letos dodá společnost před Vánoci na trh zhruba 100 tun ryb. Převážně jde o kapry, které na podzim rybáři vylovili ze soustavy Záhlinických rybníků u Hulína na Kroměřížsku. Dále jsou to amuři, tolstolobici, štiky, sumci nebo pstruzi.
Ryby nyní pracovníci postupně přemisťují ze sádek do přepravních beden na nákladních vozech. Auta pak ryby postupně rozvážejí na jednotlivá prodejní místa. "Počasí nám fandí, to je bezvadné. Vzhledem k práci s vodou a s rybou máme rádi Vánoce na blátě," uvedl Pavlíček.
Hulínské rybářství zásobuje rybami Kroměřížsko, Zlínsko, Uherskohradišťsko, Přerovsko a Olomoucko. Ceny nabízených druhů ryb jsou podle Pavlíčka podobné jako loni. Kilogram kapra rybáři prodávají za 98 korun, stejná cena je i u amura. Tolstolobik přijde na 50 korun, pstruh na 185 korun, sumec na 230 korun a štika na 250 korun.
V minulých letech často nepřálo rybí osádce v Záhlinických rybnících suché a horké letní počasí, kvůli kterému museli rybáři využívat k okysličení vody provzdušňovače. V letošním roce se situace výrazně zlepšila. "Letos bylo vody dost, sezona proběhla prakticky bez problémů," řekl Pavlíček.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down