14.09.2021 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rybáři zrušili kvůli covidu doprovodné akce při výlovech

Výlov největšího českého rybníku Rožmberk s rozlohou 647 hektarů chystají rybáři letos stejně jako loni jen ve všedních dnech. Výlov potrvá od pondělí 11. do čtvrtka 14. října. Kvůli koronavirovým omezením nebude slavnostní výlov s doprovodným programem a občerstvením. Program nebude ani u dalších výlovů. Na webu to uvedlo Rybářství Třeboň, informaci potvrdil předseda představenstva Josef Malecha.

Slavnostní výlovy, kde by bylo hodně lidí, neuspořádá kvůli pandemii ani Rybářství Nové Hrady, řekl ředitel firmy Lubomír Zvonař. Jen stánkový prodej ryb u větších rybníků nabídne na podzim Rybářství Hluboká, jež také zrušilo slavnostní výlovy. uvedl to účetní hlubockého rybářství Miroslav Machovec. Roční produkce firmy je okolo 1300 tun ryb. "Z důvodu mimořádných opatření v souvislosti s onemocněním covid se výlov rybníka Rožmberk bude konat pouze ve všedních dnech. Letošní výlov nebude společenská akce, která je určena pro širokou veřejnost a má charakter historické, kulturní a tradiční činnosti s doprovodným programem a občerstvením," uvedlo Rybářství Třeboň. Slavnostní výlov s doprovodnými akcemi, kam v posledních letech před koronakrizí jezdilo až 50 000 lidí, zrušila firma již loni. Třeboňští rybáři budou na podzim lovit ryby z asi 250 rybníků, budou to třeba Spolský, Schwarzenberg, Svět či Bošilecký.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down