27.02.2004 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rybářství Klatovy zvýšilo kapacitu závodu na zpracování ryb

Na 600 tun sladkovodních a mořských ryb ročně, tedy na trojnásobek, zvýšilo Klatovské rybářství kapacitu závodu na zpracování ryb v Tajanově. Do rozšíření provozu, který loni zpracoval nejvíce ryb u nás, investoval podnik 15 milionů korun, z toho čtyři miliony poskytne do konce března evropský program Sapard. Generální ředitel Jaroslav Průcha uvedl, že provoz už má za sebou kolaudaci a odpovídá normám Evropské unie.

Druhý největší producent ryb v zemi po Rybářství Třeboň tak investoval do závodu, který otevřel v říjnu 1998, celkem 35 milionů korun. V loňském roce prošlo závodem s 25 zaměstnanci zhruba 410 tun ryb, což firmě zajistilo tržby 31 milionů korun, tedy čtvrtinu z celkového prodeje Klatovského rybářství. Loňská výroba byla o více než deset procent vyšší než v roce 2002, tržby se meziročně zvýšily o dva miliony. Letos firma počítá s tím, že zpracuje 500 tun ryb, z toho zhruba třetinu mořských, s jejichž porcováním začala loni. "Loňský podíl mořských ku sladkovodním rybám byl 1:4," uvedl šéf zpracovacího závodu Jiří Hnojský. Tajanovský provoz zpracoval podle něj loni největší množství pstruha - 130 tun, o deset tun méně kapra, následovala makrela se 70 tunami a o 15 tun méně bylo tolstolobika. Největší zájem o porcované ryby mají obchodní řetězce, které odebírají 80 procent produkce podniku. Velký zájem mají také bavorští obchodníci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down