Rybářství Třeboň klesly tržby i zisk, kvůli covidu i rostoucím nákladům

Firma Rybářství Třeboň měla za obchodní rok od října 2020 do loňského září tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 124,5 milionu Kč. Meziročně byly nižší o 15 procent. Zisk po zdanění klesl o čtvrtinu na 10,9 milionu. Obchodní situaci stále ovlivňuje pandemie a nově rostoucí ceny materiálů. Vyplývá to z výroční zprávy firmy, která je největším producentem sladkovodních ryb v Evropě. Holdingu Rybářství Třeboň, do kterého firma spadá, klesly tržby o čtyři procenta, zisk naopak vzrostl.

Akciová společnost uvedla, že stále trvají problémy s pandemií covidu, která zásadně ovlivňuje obchodování, stejně jako v období od března 2020. "Dále se podstatně zvyšují ceny všech vstupů, důležitých pro zemědělskou výrobu. Některé oproti předcházejícímu období stále rostou," uvedl ve zprávě předseda představenstva Josef Malecha.
V uplynulém obchodním roce prodala firma 2758 tun tržních ryb, meziročně o 604 tun méně. Výlov tržních ryb klesl za říjen 2020 až loňské září proti předchozímu období o víc než 670 tun. Za pokles všech hlavních ukazatelů může podle firmy jednak nižší přírůstek u některých kategorií kapra, jednak útlum obchodu kvůli koronakrizi. Průměrná mzda stoupla meziročně o 5,3 procenta na 30 326 Kč, ovšem díky tomu, že klesl počet pracovníků, což bylo podle firmy "vzhledem k poklesu produktivity práce žádoucí". Společnost chce v aktuálním obchodním roce končícím 30. září vylovit 3200 tun tržních ryb a plánuje tržby 142,6 milionu. Investovat chce 11 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down