Rybářství Třeboň prodalo méně ryb kvůli koronaviru

Firma Rybářství Třeboň měla za obchodní rok od října 2019 do loňského září tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 146,2 milionu Kč. Meziročně klesly o osm procent. Provozní zisk se snížil o téměř 35 procent na 18,9 milionu. Výsledky nejvíc ovlivnilo, že kvůli koronaviru se prodalo méně ryb. Vyplývá to z výroční zprávy.

Akciová společnost uvedla, že od loňského října trvají problémy s pandemií, která zásadně ovlivňuje obchodování, stejně jako v období od března 2020. Klesl prodej tržních ryb a kvůli tomu tržby. "Pokles všech hlavních ukazatelů měl společného jmenovatele, a to útlum obchodu se sladkovodní rybou v důsledku celosvětové pandemie. Ještě větší propad hospodářského výsledku tlumila tvrdá (firemní) úsporná opatření," uvedl ve zprávě předseda představenstva Josef Malecha.
Zisk po zdanění klesl firmě, jež patří do holdingu Rybářství Třeboň, zhruba o třetinu na 14,7 milionu. Ve zmíněném obchodním roce investovala 9,5 milionu, meziročně o 3,6 milionu méně. Firma má kolem stovky zaměstnanců, průměrná mzda byla 28 809 Kč.
Rybářství Třeboň předpokládá, že v aktuálním obchodním roce, jenž skončí letos v září, vyrobí 3150 tun tržních ryb a prodá asi 2900 tun, o 40 tun méně než obvykle. Firma plánovala pro tento obchodní rok tržby téměř 133 milionů a provozní zisk 11,2 milionu.
Rybářství Třeboň je největší producent sladkovodních ryb v Evropě. Na tuzemské produkci ryb se podílí 15 až 18 procenty. Roční produkce činí asi 3200 tun, z toho tvoří 90 procent kapři, zbytek líni, candáti, štiky, sumci, amuři, tolstolobici a okouni. Firma má 100 zaměstnanců, hospodaří na 440 rybnících o výměře 8000 hektarů. Na vývoz jde 70 procent ryb.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down