Rybářství Třeboň snížilo zisk, ale tržby stouply

Holding Rybářství Třeboň mělo v posledním obchodním roce čistý zisk 57 milionů korun, meziročně o 16 milionů méně. Rybáři vylovili 3436 tun ryb, za něž utržili 146 milionů korun. Letos plánují produkci 3200 tun ryb. Uvedla to místopředsedkyně představenstva holdingu Rybářství Třeboň Magdalena Herdová.

Holding má dvě dceřiné společnosti: akciovou Rybářství Třeboň a Fish Market. Za obchodní rok od 1. října 2015 do 30. září 2016 měl holding čistý zisk 57 milionů, předloni 73 milionů, tržby meziročně stouply asi o milion na 56 milionů korun.

Holding vlastní přes 10 000 hektarů rybníků, jež pronajímá. Investuje miliony korun do oprav rybníků a hrází, před dvěma lety koupil od Státního pozemkového úřadu rybniční soustavy na Táborsku.

Rybářství Třeboň a. s. obhospodařuje přes 7000 hektarů rybníků. Loni vylovilo 3436 tun ryb, meziročně o 200 tun více. Tržby z prodeje ryb činily 146 milionů Kč, což je nárůst o sedm procent. Letos firma plánuje 3200 tun ryb. Zisk EBITDA vzrostl na 34,4 milionu Kč, v předchozím období byl 29,5 milionu Kč. Firma investuje do oprav 20 milionů Kč ročně, dále do obnovy strojů a aut. Využívá i dotace z operačního programu Rybářství.

Na tuzemské produkci ryb se podílí 25 procenty, tři čtvrtiny jdou na export. Z toho nejvíc, 36 procent, do Polska, dále do Německa, na Slovensko, vyváží i do Rakouska, Rumunska či Maďarska. Z roční produkce kolem 3200 tun tvoří 90 procent kapr, zbytek lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun.

Mladším rybám dávají rybáři krmné směsi, potom mačkané zrní, polovinu potravy tvoří plankton. Největší akcí, již firma pořádá, je výlov rybníka Rožmberk, letos 13. až 15. října. Jezdí tam přes 30 000 lidí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down