Rybářství z Pardubicka prodá na Vánoce v regionu kolem 35 tun ryb

Kapr bude letos o něco dražší než loni před Vánoci, stouply náklady, což ovlivní výslednou maloobchodní cenu. Ryba ale bude méně tučná, protože není tolik dokrmená obilovinami. Bude tedy chuťově lepší. Uvedl to majitel společnosti Rybniční hospodářství Adolf Vondrka. Podnik z Lázní Bohdaneč prodá zákazníkům na Pardubicku před Vánocemi kolem 35 tun ryb.

Výběrový kapr má obvykle tři až čtyři kilogramy, což zákazníci poptávají nejvíc. Letos jsou v prodeji i těžší jedinci, kteří váží pět až 5,5 kilogramu. Kapři první jakosti jsou naopak lehčí než v minulých letech. "Snažíme se je mít až 2,5 kilogramu, teď jsou o pár deka menší. Většina vánočních ryb se prodává v kategorii kolem 3,5 kilogramu," řekl Vondrka.
Vánočních ryb bude na českém trhu podle Vondrky tak akorát, přebytek nebude, protože je velká poptávka ze zahraničí. Ryb na prodej je v Evropě letos méně. Rybářské společnosti často nasadily do rybníků méně ryb, aby nemusely tolik přikrmovat obilovinami. "Bylo to hlavně kvůli cenám obilovin, ceny stouply výrazně. Ryby byly víc na přirozené potravě, což je pro zákazníka skvělá zpráva, ryby mají méně tuku. S čím my tedy problém nemáme nikdy, ale u některých rybářství to bude znatelné," řekl Vondrka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down