08.02.2001 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rychlé přijetí vyhlášky o CHKO Šumava má pomoci zemědělcům

Ministerstvo životního prostředí připouští nestandardnost připomínkového řízení k návrhu vyhlášky o stanovení zón Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Šumava. Na jeho průběh si stěžují šumavští starostové.

Vyhláška musí vyjít ve Sbírce zákonů do konce února, aby zemědělci z CHKO mohli čerpat ještě v tomto roce dotace resortu zemědělství, vysvětlil důvody spěchu náměstek ministra Josef Běle.
Současně Běle uvedl, že návrh byl s obcemi projednáván postupně od roku 1994 v souladu se zákonem o ochraně přírody a krajiny. Reagoval tak na úterní kritiku šumavských obcí, které text dokumentu vůbec nedostaly.
Do krajů, jejichž orgány byly zřízeny po Novém roce, odeslalo ministerstvo návrh až v lednu se žádostí o zpracování stanoviska ve zkrácené připomínkové lhůtě, vysvětlil nestandardní postup Běle. Ministerstvo tak dalo krajskému úřadu na předložení připomínek k vytvoření zón CHKO Šumava pouhé tři dny.
Starostové šumavských obcí jsou přesvědčeni, že ministerstvo životního prostředí v tomto případě, stejně jako při nedávném přijetí plánu péče parku, nedodrželo zákon o ochraně přírody.Úřad obviňují také z malé chuti ke komunikaci s obcemi.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down