09.06.2008 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rychvald rozšiřuje hospodaření

Od letošního května byl do rybničního hospodářství společnosti Rybářství Rychvald začleněn Heřmanický rybník. Hlavním důvodem je navýšení lokalit a vodních ploch využívaných k sportovnímu rybolovu. Informovalo o tom vedení společnosti. V současnosti má Rybářství Rychvald téměř 200 hektarů sportovních rybníků, na kterých je provozován rybolov na základě vlastních rybářských řádů a povolenek. Do těchto rybníků jsou pravidelně vysazovány ryby v lovné velikosti a trofejní kusy.

,,Heřmanický rybník je unikátní svými rybářskými posedy. Jedná se o dřevěné stavby s dlouhými přístupovými lávkami. Posedů na rybníku je zhruba sedmdesát“, řekl Pavol Šovčík, obchodní ředitel společnosti. ,,Rybolov na rybníku budeme neustále zlepšovat, například pravidelným vysazováním ryb a úpravami rybářského řádu na základě námětů samotných sportovních rybářů, které nám můžou zasílat prostřednictvím internetu a stránek www.rybarstvirychvald.cz. „Již teď jsou v řádu zařazeny novinky jako celoroční non – stop rybolov, možnost zakoupení více povolenek na jednu osobu, spodní i horní míra kapra, vyvážení nástrah a podobně,“ připomněl Šovčík.
Doplnil, že Heřmanický rybník se nachází mezi Ostravou a Rychvaldem, jeho rozloha je 116 hektarů. Jde o největší rybník v okolí. Z vodohospodářského hlediska je prvořadou funkcí Heřmanického rybníku dávkování slaných důlních vod tak, aby v řece Odře v profilu Bohumín nebyla překročena maximální hranice chloridových iontů. K manipulaci vody v nádrži je oprávněna společnost DPB. Hned na druhém místě je využití pro sportovní rybolov a myslivost.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down