Ryzlink rýnský z B/V vinařství získal třetí místo na soutěži ryzlinků v Německu

Ryzlink rýnský 2015 pozdní sběr z B/V vinařství z Ratíškovic získal třetí místo v kategorii suchých ryzlinků na soutěži Best of Riesling 2021 v Německu. Vysoké hodnocení, 92 bodů ze 100, získal na soutěži v domovině této odrůdy, kde obvykle vítězí místní vína. V tiskové zprávě o tom informoval VInařský fond, který účast tuzemských vinařů na soutěžích v zahraničí finančně podporuje.

"Třetí místo bereme skoro jako vítězství. Pravidelně na této soutěži bodují hlavně domácí vína z regionu Porýní. Umístění vín ze zahraničí je tedy opravdu výjimečné," uvedl sklepmistr B/V vinařství Jiří Toman.
V soutěži ryzlinků se neudělují obvyklé medaile, pouze první tři místa v osmi kategoriích a také seznam 150 nejlépe hodnocených vín. Víno z Ratíškovic bylo jediné zahraniční víno, které se na některé z "medailových" pozic objevilo, jak vyplývá z podrobných výsledků soutěž.
Víno z ratíškovického vinařství zabodovalo v kategorii 1, tedy mezi suchými ryzlinky se středním obsahem alkoholu. Vysoké hodnocení poroty, téměř 90 bodů, získaly ještě další čtyři ryzlinky rýnské z B/V vinařství a dva ryzlinky VOC z vinařství Sonberk.
Soutěž Best of Riesling se od roku 2000 každoročně pořádá v Neustadt an der Weinstrasse, v oblasti Porýní-Falc, lokalitě, odkud odrůdy ryzlinků pochází. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 2400 ryzlinků z celého světa. Porota hodnotila vína v osmi kategoriích. Vítězové vzešli především ze známých vinařství z oblastí Falcka, Středního Rýna a Mosely. Mimo Německo byla úspěšná hlavně vinařství z Francie, Rakouska, Austrálie a právě z Česka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down