S teplejším počasím začínají růst prodeje zahradního nářadí či semen zeleniny

S teplejším počasím začínají růst prodeje zahradního nářadí či semen zeleniny a květin. Češi s předstihem nakupují i zahradní nábytek. Květinářství pozorují zvýšený zájem o květiny v pestrých barvách, jako je žlutá, oranžová nebo růžová. Vyplývá to z informací oslovených prodejců.

Například v prodejnách Mountfield letos zákazníci více poptávají organická hnojiva a substráty, stejně jako v uplynulém roce se však prodávají i kultivátory půdy a provzdušňovače trávníku. Kategorií, která meziročně roste o několik desítek procent, je zahradní technika na baterii, řekla mluvčí Kateřina Böhmová.

Ze semen pro výsadbu zeleniny podle ní letos vedou ředkvičky, rajčata, hrách, mrkev a paprika, z bylinek majoránka, bazalka, pažitka, petržel a kopr. "Je zřejmé, že lidé se vzhledem ke zvýšeným cenám potravin a také většímu zájmu o zdravější potraviny vrhli na pěstování vlastní zeleniny," uvedla Böhmová. Na část potřeb pro zahradu a dalšího zboží se podle ní nyní vztahují slevy. Po ukončení akce v následujících dnech firma zavede ceny, ve kterých se již promítnou její zvýšené náklady, doplnila.

V Bauhausu si lidé stále ještě kupují zahrádkářské zboží na zimu, jako jsou například příkrmy přezimujícího ptactva. Roste však poptávka po substrátech, sklenicích nebo pařeništích, řekl manažer nákupu Petr Novák. Většina sortimentu podle něj meziročně zdražila, u minerálních hnojiv, prostředků na ochranu rostlin nebo travních směsí nárůst činil přes desetinu.

V řetězci Globus letos zákazníci žádají především sazenice macešek. Firma do své nabídky nově zařadila nářadí značky CAT, řekla mluvčí Aneta Turnovská. Prodejny Tesco s teplejším počasím hlásí zvýšený zájem o květináče nebo cibuloviny. Přes e-shop Mall.cz zákazníci ještě hnojiva a osiva tolik nekupují.  Květinářství Belles Fleurs nyní více prodávají tulipány v rozmanitých barvách, ale také hyacinty, prvosenky a narcisy. Nárůst poptávky proti minulému roku firma pozoruje u zinkových obalů, do kterých se dávají cibuloviny na balkony a terasy, uvedla jednatelka Jana Vyhnalová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down