28.05.2007 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S žádostí neuspěli

Žádost společnosti Eastern Sugar, která by zabránila demolici cukrovarů v Hrochově Týnci, Němčicích nad Hanou a Kojetíně, Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) zamítl. Uvedl to jeho mluvčí Vilém Frček. O podnikání v objektech bývalých cukrovarů se totiž zajímala společnost Onivon.

„Vzhledem k tomu, že společnost Eastern Sugar požadovala takové změny schváleného plánu restrukturalizace, například další možné využití budov a zařízení, které jsou dle nařízení Evropské komise při plné výši restrukturalizační podpory nepřípustné, musel SZIF tuto žádost zamítnout,“ vysvětlil Frček. SZIF totiž přiznal firmě Eastern Sugar nejvyšší možnou podporu z restrukturalizačního fondu Evropské unie na uzavření cukrovarů. Ta činí 730 eur na tunu kvóty na výrobu cukru, jíž se společnost vzdá. Podmínkou je však úplná demolice objektů.
Generální ředitel společnosti Onivon Zdeněk Harapát již dříve uvedl, že pokud SZIF neudělí výjimku, bez zařízení a zachovaných budov v Hrochově Týnci a na střední Moravě podnikat nehodlá
Společnost Eastern Sugar se může odvolat, pak o odvolání bude rozhodovat ministerstvo zemědělství. Pokud se odvolá, bude podle ministra zemědělství Petra Gandaloviče ministerstvo zodpovědně přihlížet k zaměstnanosti ve všech třech regionech.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down