18.04.2014 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampiónem Grand Prix Vinex je Frankovka

Šampiónem 21. ročníku soutěže Grand Prix Vinex je Frankovka 2011, výběr z hroznů od společnosti Pavlovín. Stejné víno vyhrálo i kategorii červených suchých vín. Informovali o tom organizátoři soutěže. Nejlepší víno dnes vybrali ve Valticích na Břeclavsku.

Vinex má tradičně několik kategorií. Suchá a polosladká vína vyhrál vinař Baloun za Sauvignon 2008 výběr z hroznů a Děvín 2013, pozdní sběr. V kategorii polosuchých uspělo například Moravíno za Tramín červený 2013.

Nejlepší růžové víno je Aubére Reserva 2012, pozdní sběr, Vinařství Dvořáček LTM. Mezi šumivými víny uspěl Bohemia Sekt Prestige demi sec 2009.
V letošním 21. ročníku bylo celkem 550 vín z ČR i zahraničí. Kromě produktů rakouských a slovenských vinařů byly v soutěži i vína ze vzdálenějších destinací, například Izraele, Argentiny a Jižní Afriky. Grand Prix Vinex je tradiční mezinárodní soutěží vín, kterou organizuje Národní vinařské centrum ve spolupráci s Veletrhy Brno a Svazem vinařů ČR.

Vína ze soutěže budou veřejnosti prezentována ve dnech 24. a 25. května v pavilonu B brněnského výstaviště v rámci veletrhu Minerály Brno.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down