17.04.2015 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampionem je Pálava

Šampionem 48. ročníku Valtických vinných trhů je mezi bílými víny Pálava, výběr z hroznů, ročník 2013 od Rodinného vinařství Pavel Binder z Rakvic. Mezi červenými uspěla Kometa cuvée červené, jakostní známkové víno ročníku 2012 od společnosti Patria Kobylí. Uvedli to organizátoři soutěže.

Letos bylo v soutěži 690 vzorků vín. Nejvíce byla zastoupena mladá vína z ročníku 2014 v počtu 345. "Hlavním cílem této tradiční vinařské soutěže je seznámit vinařskou veřejnost s nejlepšími mladými víny," uvedl jeden z organizátorů Jan Otáhal.
Šampionem z řad zahraničních vystavovatelů byl vyhlášen Grüner Veltliner Exklusiv Hermannschachern ročníku 2014 vinařství Weingut Nestifter z rakouského Poysdorfu.
Valtické vinné trhy patří k největším vinařským akcím v zemi. Pravidelně na ně chodí přes 5000 návštěvníků. Letos se uskuteční 8. a 9. května.
Loni se stal šampionem Valtických vinných trhů mezi bílými víny Ryzlink vlašský pozdní sběr 2013 Vinařství Volařík. Mezi červenými vyhrála Patria Kobylí a její Cabernet Moravia pozdní sběr 2011.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down