Šampionem Salonu vín 2023 je Ryzlink vlašský z Mikrosvínu Mikulov

Absolutním vítězem největší tuzemské soutěže Salon vín – národní soutěž vín ČR se stal Ryzlink vlašský, řada Flower Line, 2021, pozdní sběr z Vinařství Mikrosvín Mikulov. Šampiona soutěže oznámili pořadatelé po skončen hodnocení.

"Má svůj původ na třech vinicích. Třetina je z trati Bergrus v Perné, třetina je z Březí z Ořechové hory a třetina z mikulovské vinice Za Cihelnou. Záměrem této kupáže bylo dosáhnout typického aromatického projevu sušených bylin a kombinace zralého ovoce. V chuti se víno opírá o velmi pevnou citrusovou chuť a šťavnatou minerální dochuť, tak typickou pro naše vlašáky," popsal šampiona enolog vinařství Zbyněk Žiška.
Národní soutěž vín začíná nominačními koly v jednotlivých podoblastech, tedy Znojemské, Mikulovské, Velkopavlovické, Slovácké a ve vinařské oblasti Čechy. Do nominačních kol letos vinaři přihlásili rekordních 2643 vín, do 1. kola Salonu vín pak postoupilo 1481 vín od 203 vinařů. Ve finálovém kole odborné komise posuzovaly 400 vzorků, z nichž vybrali sestavu Salonu vín 2023. Jeho absolutním šampionem je právě Ryzlin vlašský od Mikrosvínu.
Kompletní složení Salonu vín pro rok 2023 pořadatelé oznámí na slavnostním vyhlášení 2. února příštího roku, o den později se nový salon otevře i veřejnosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down