Šampionem se stalo víno z Bzence

Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín 2015 se stalo Rulandské bílé Ego75, výběr z hroznů 2013 Zámeckého vinařství Bzenec. Stejné vinařství vyhrálo i loni a předloni. Šampiona vybrali degustátoři v Mikulově na Břeclavsku. V soutěži bylo 1646 moravských a českých vín. "Není bez zajímavosti, že letošní vítězné víno pochází ze stejné viniční tratě jako vítěz z roku 2013," uvedl na tiskové konferenci Marek Babisz z Národního vinařského centra. Jde o trať Klínky u Vracova ve slovácké vinařské podoblasti. "Jde o výjimečnou trať, jejíž potenciál umí ve vinařství bezezbytku využít," uvedl Babisz. Loni firma uspěla s Ryzlinkem, předloni s Chardonnay.

Porotci vybrali víno ve druhém kole hodnocení ze 200 vzorků, v prvním celostátním kole jich bylo 722 od 122 vinařů. Celkově se letos do soutěže přihlásilo rekordní množství vzorků ze čtyř moravských podoblastí a z Čech. Také porotci vybrali kolekci 100 nejlepších moravských a českých pro rok 2015, která se mohou pyšnit titulem Salon vín České republiky. "Těší nás, že stoupá zájem vinařů o naši nejprestižnější oborovou soutěž a zároveň o celoroční expozici nejlepších vín České republiky," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška. Expozice Salonu vín ČR 2014 ve Valticích bude otevřena do konce ledna 2015. Nová kolekce Salonu vín 2015 bude pro veřejnosti otevřena od soboty 28. února 2015 do konce ledna 2016. Nejvíce vzorků má v letošním Salonu vín stejně jako loni Zámecké vinařství Bzenec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down