Šampionem soutěže Pivex je Zubr Gold, soutěž speciálů vyhrál Baltic Porter

Šampionem letošního ročníku soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex – Pivo 2023 se stal Zubr Gold, který zvítězil i mezi světlými výčepními pivy. Zároveň se konal i 9. ročník soutěže sudových piv Zlatý soudek a minisoudek Pivex a druhý ročník soutěže svrchně kvašených piv Zlatý pohár special Pivex. Výsledky pořadatelé vyhlásili na Galavečeru pivovarníků v brněnském Orea Congress Hotelu.

Vítězi Zlatého soudku Pivex 2023 se mezi světlými ležáky stal Zubr Gradus, mezi světlými výčepními pivy pak Holba Horská 10. Mezi minipivovary v soutěži Zlatý minisoudek Pivex zvítězil brněnský Pivovar Moravia s Medláneckým kluzákem 11. Do soutěže sudových piv bylo přihlášeno 28 značek z průmyslových a 10 značek z řemeslnných pivovarů.
V hlavní soutěži Zlatý pohár Pivex letos soutěžilo 44 pivních značek z 10 průmyslových pivovarů, porotci je hodnotili v pěti kategoriích. Mezi světlými ležáky vyhrál Litovel Josef z pivovaru Litovel, mezi nealkoholickými pivy Birell z pivovaru Radegast, mezi míchanými nízkoalkoholickými a nealkoholickými pivy Démonický Refresh Grapefruit z pivovaru Protivín a mezi tmavými pivy Bernard Černý ležák 12 z Rodinného pivovaru Bernard.
Do druhého ročníku soutěže svrchně kvašených piv Zlatý pohár special Pivex letos pivovary přihlásily 13 značek. Zvítězil mezi nimi Baltic Porter 19 z Minipivovaru U Tomana v Brně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down