Šampionem soutěže Zlatý pohár Pivex je Zubr Gold z Přerova

Šampionem 27. ročníku soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex - pivo 2019 je Zubr Gold z pivovaru v Přerově. Stejné pivo zvítězilo i v kategorii světlých výčepních piv. Pořadatelé výsledky vyhlásili na Galavečeru pivovarníků a sladovníků České republiky v brněnském hotelu Voroněž.

Pivovar Zubr se svým Grandem, který byl šampionem loňského ročníku, bodoval v kategorii světlých ležáků, mezi tmavými pivy zvítězil Bernard černý ležák.
Kategorii nealkoholických piv znovu po roce ovládl Birrel z pivovaru Radegast. Mezi míchanými nápoji na bázi piva ocenila porota nejvýše Holbu brusinka s mátou. Dvoukolové soutěže se letos zúčastnilo 50 značek z 13 průmyslových pivovarů. Současně s výsledky soutěže Pivex vyhlásili pořadatelé i vítěze 6. ročníku Zlatého soudku Pivex 2019 o nejlepší sudové pivo z průmyslových i řemeslných pivovarů a minipivovarů. Mezi průmyslovými pivovary, kam pivovary přihlásily 30 značek, zvítězil mezi světlými ležáky Lobkowicz Premium ležák, vítězem v kategorii světlých výčepních piv se stala Gambrinus Nepasterovaná 10. Mezi 10 značkami z minipivovatů zabodoval Merklínský krokodýl z pivovaru Petr Petružálek z Merklína u Přeštic.
Odborníci hodnotí piva anonymně. Hlavními kritérii jsou chuť, plnost, vůně, říz nebo hořkost. Loni se soutěže lahvových piv zúčastnilo 53 značek od 13 pivovarů, v soutěži sudových piv porota vybírala mezi 39 značkami z průmyslových pivovarů a 10 značkami z minipivovarů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down