Šampioni Valtických vinných trhů

Šampionem bílých vín Valtických vinných trhů je Ryzlink vlašský pozdní sběr 2010 Vinařství Volařík. Mezi červenými víny vyhrálo Rulandské modré výběr z hroznů 2007 vinaře Ladislava Musila. Nejlepší vína dnes ve Valticích na Břeclavsku vybrala komise vedená šéfem Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jakubem Šebestou. Informovali o tom organizátoři soutěže.

Soutěž patří k největším vinařským akcím v zemi, letos do ní přihlásili vinaři 832 vzorků. Soutěžilo 140 vinařství z České republiky, Rakouska a Slovenska. Nejlepší zahraniční víno měl v soutěži Rakušan Rainer Schuckert. Uspěl se svým Chardonnay ročník 2009.
„Letošní ročník opět potvrdil vysokou úroveň našich vín, ale i perfektní organizaci této nejprestižnější domácí soutěže,“ uvedl předseda hodnotitelské komise Šebesta.
Nejlepší vinaři dostanou svá ocenění v pátek 6. května, kdy se tradiční trhy otevřou pro veřejnost. Loni akci navštívily asi čtyři tisíce lidí.
Samotné Valtice se letos chystají nabídnout návštěvníkům také další doprovodné akce formou velkého stánkového jarmarku a v sobotu 7. května budou mít návštěvníci možnost se zapojit do pokusu o překonání českého rekordu v řetězovém přiťuknutí moravským vínem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *