07.01.2014 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sankce pro ministerstvo zemědělství

Sankci přes 535 milionů korun uložil finanční úřad ministerstvu zemědělství. Uvedla to Česká televize. Důvodem jsou chyby ve třech výběrových řízeních na nákup a provoz informačních technologií z let 2005 až 2011. Ministerstvo podle úřadu některé uchazeče diskriminovalo. Kvůli těmto tendrům už dříve podal trestní oznámení Nejvyšší kontrolní úřad, případem se zabývá policie.

    "Došlo k neoprávněnému použití prostředků státního rozpočtu. Kontrolovaný subjekt porušil ustanovení zákona o veřejných zakázkách," citovala televize ze zprávy finančního úřadu. Jeden z uchazečů o zakázku byl například podle úřadu údajně vybrán bez řádné soutěže, v jiném případě byly podmínky šity na míru některým kandidátům.
    Ministerstvo se proti pokutě odvolalo. "Opravdu nás to překvapilo. Z našeho pohledu bylo všechno v pořádku, proběhlo standardní výběrové řízení," řekla mluvčí ministerstva Dana Večeřová.  Podle trestního oznámení, které loni    v lednu podal Nejvyšší kontrolní úřad, chybovalo ministerstvo při tendrech na nákup a provoz IT za více než miliardu korun. Případ vyšetřuje protikorupční policie, zhruba do měsíce se detektivové rozhodnou, zda v kauze někoho obviní, uvedla ČT.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down