08.08.2006 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sankce za překročení kvóty budou mírně nižší

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) minulý týden rozeslal téměř 1600 rozhodnutí o vyměření sankce za překročení individuálního referenčního množství mléka pro dodávky za kvótový rok 2005/2006. Informovala o tom tisková mluvčí fondu Jitka Sluková s tím, že až na výjimky je sankce o něco nižší, než jaká byla uvedena v původní informaci fondu producentům o zahájení správního řízení.

V průběhu správního řízení totiž jeho účastníci upřesnili informace, které původně fondu poskytli, a na jejich základě pak došlo ke snížení překročeného množství dodaného mléka za ČR, a tím i ke změně výše sankcí pro jednotlivé producenty. Ti se mohou proti rozhodnutí do 15 dnů po jeho převzetí odvolat prostřednictvím fondu k MZe.
Za samozřejmost označila mluvčí fakt, že na výši sankce má vliv množství mléka dodaného nad rámec kvóty v kombinaci s obsahem tuku, a uvedla, že tom byli všichni producenti pravidelně informováni. Informace o tučnosti dodávaného mléka dostávali jednak od svých odběratelů prostřednictvím fakturace, z výkazů z akreditovaných laboratoří, případně jinou formou. Fond o výši dodávek a tučnosti v informuje v Aktuálních informacích pro držitele individuálního referenčního množství mléka dvakrát ročně.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down