20.02.2001 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Se schválením EIA byl Kužvart spokojen

Výsledek dnešního jednání Poslanecké sněmovny napjatě očekával ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Na programu totiž bylo opětovné projednávání zákona o vlivu na životní prostředí (tzv. EIA). Poté, co se Sněmovna dnes přiklonila k návrhu Senátu, který jí zákon vrátil s řadou pozměňovacích návrhů, ministr neskrýval svou spokojenost: „Je to velmi dobrý zákon a já jsem nesmírně rád, že byl přijat.“ Kužvart přitom zdůraznil, že zákon je podle jeho mínění v této podobě lepší než sněmovní verze pro státní správu, samosprávu i investory.

Za důležité ministr považuje, že obce dotčené stavebním záměrem se mohou účastnit územních a stavebních řízení, následujících po posuzování záměru. Proti dosavadní právní úpravě je v novém zákoně také umožněno, aby se občané vyjadřovali k různým projektům již v předběžné fázi a ne aby se záměrem seznámili až v době, kdy už se často nedá proti jeho realizaci nic podniknout.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down